Teknoloji

3D baskı prototip çalışmasından daha fazlasıdır. Günümüzde 3D baskı, konseptin ilk tasarımından son ürünlerin üretimine kadar gerçekleşen bütün aşamalarda her türlü yaratıcılık alanında dönüşümsel avantajlar sağlar. Bugünün rekabetçi ortamı, doğru 3D yazıcılarının seçimini daha önce hiç olmadığı kadar önemli hale getirmektedir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar 3D baskı, ev-içi sadece birkaç profesyonel tasarım mühendisi tarafından keyfi olarak yapılmaktaydı ve sınırlı baskı konseptleri ile bazı prototiplerin bulunabiliyordu. Yeni bir lüks olarak değerlendirilirse 3D baskı artık, piyasaya giriş süresinin hızlanması ve tasarımdan imalata kadar olan kapasitelerin arttırılmasıyla beraber uzun dönemde stratejik değerini kanıtlamıştır. Günümüzde 3D baskı teknolojileri, sürekli artan sayıdaki kreatörlerin ortaya çıkmasına ve  tüm oluşum prosesi içinde hızlı ev-içi 3D baskının faydalarını çoğaltmaya imkan sağlamıştır.

Büyük şirketler artık 3D baskıyı daha kısa zamanda daha fazla konsepti değerlendirmek ve ürün gelişiminde erken kararlar verebilmek için kullanıyorlar. Tasarım prosesinin ilerlemesiyle beraber teknik kararlar, küçük büyük her aşamada alınan kararlara rehberlik etmek, üretim maliyetini düşürmek, daha yüksek kaliteyi iletmek, daha başarılı ürün girdileri verebilmek ve performans gelişimini yakalamak için tekrarlı olarak test edilir . Ön üretim aşamasında 3D baskı, pazarlama ve satış fonksiyonlarını destekleyen hızlı ilk ürün çıkışına olanak verir ve müşteriler açısından daha erken bir benimseme sağlar. Sayıları artan endüstrilerin son üretim proseslerinde 3D baskı, daha yüksek üretkenliğe, ekonomik uyumluluğa, kalite geliştirmesine ve verimlilik artışına olanak sağlar.

3D baskı tekniği, ilk konsept tasarımından son üretim aşamasına kadar geçen tüm yaratıcılık proseslerinde faydalar sağlamaktadır. Farklı uygulamaların farklı gereksinimleri vardır ve 3D yazıcı seçiminde hangi uygulamanın hangi gereksinimi istediğini anlamak kritik önem taşır. Çoklu sistemler tekli sistemlere nazaran daha geniş kullanım olanakları sağlayabilir, böylece tasarımdan üretime kadar uygulanacak olan 3D baskıda birbirinden farklı gereksinimleri belirlemek piyasaya giriş sürecini kısaltabilir, ürün performansını geliştirebilir, üretimi kolaylaştırabilir ve maliyetleri düşürebilir, aynı zamanda ürün kalitenizi yükseltmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak, organizasyonunuz için ideal 3D baskı kapasitenizi belirlemenizde size yardımcı olacaktır.

Scroll to Top